Lidé, kteří pracují „hlavou“ a jsou mnohdy psychicky přetíženi, potřebují občas důkladně vysadit, a tu hlavu si „vyčistit“. Pochopitelně nemáme na mysli alkoholový mejdan, tím se psychický tlak ještě více prohloubí, až alkohol vyprchá a přijdou abstinenční příznaky. Jde tu o něco jiného, a sice o intenzivní kontakt s naší planetou.
Planeta Země není mrtvé těleso, vyzařuje energii a s její pomocí lze dosáhnout pozitivních výsledků při meditaci, ale také při sportu a různých relaxačních technikách. Stačí k tomu vybrat vhodné prostředí, podmínky a techniku.
Vhodných prostředí je v České republice celá řada a mezi nimi obzvlášť vynikají horské reliéfy a jihočeský region. Proč právě Jižní Čechy? Je zde poměrně řídce osídlená oblast nezasažená průmyslem, jako v jiných částech země, nejsou tu rozsáhlé zemědělské plochy, jako např. na Hané či v Polabí, a zároveň je zde díky Třeboňské pánvi a množství rybníků, říček a stok optimální vlhkost vzduchu a dostatek záporných iontů.
Vodáctví – uzemňovací kontakt se Zemí si dovedou zajistit zejména vodáci, pohybují se obvykle naboso v okolí řek, našlapují na jejich dno, šplhají na břehy a prochází se ve vodáckých kempech bez obuvi. Skvěle se k tomu hodí řeka Vltava na Českobudějovicku, je zde kamenité dno a dostatek míst k brodění a chůzi po říčním dně. Můžete se tu ubytovat v některém z penzionů v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa, např. na okraji městského parku Stromovka, a odtud podnikat vodácké výpravy po horním toku Vltavy, případně po Malši nebo vzdálenější Lužnici.
Kontakt na bosonohých stezkách – na Jiráskově nábřeží za Dlouhým mostem v Českých Budějovicích je k dispozici bosonohý chodník, je koncipován jako městský park, doplněný bistrem, kavárnou, pódiem pro různé společenské akce, trampolínou a lanovou stezkou v korunách stromů. I zde si můžete užít kontakt se zemí na různých površích z oblázků, dřeva a dalších materiálů.